|

Antalya’daki Polis Operasyonuna Karşı DİP’ten Basın Açıklaması

 

dip -aciklamaDİP (Devrimci İşçi Partisi) İstanbul İl Örgütü, 5 Ekim’de Galatasaray Lisesi önünde yaptığı basın açıklamasıyla Antalya’da yapılan polis operasyonu sonucunda, Antalya İl Örgütü yöneticilerinden Mustafa Cihan Yılmaz dahil olmak üzere toplam üç kişinin tutuklanmasını protesto etti.

Açıklamada, bu baskıya hükümetin korkusunun sebep olduğu ve hükümetin toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkının kullanılmasını bir suç olarak göstermeye çalıştığı vurgulandı. “Halkın isyanı yargılanamaz”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Cihan’a özgürlük, tutsaklara özgürlük”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük” ve “Zafere kadar sürekli devrim” sloganlarının atıldığı eyleme İşçi Kardeşliği Partisi (İKP) ve Emekçi Hareket Partisi (EHP) de destek verdi.

“Demokratikleşme” paketinin henüz açıklandığı günlerde böyle bir baskının yaşanıyor olması paketin ne kadar boş olduğunun kanıtıdır. Haziran İsyanı meşru direnme hakkının ifadesidir, halkın isyanı yargılanamaz. Gerçek bir siyasi demokrasi ve örgütlenme hakkı için istisnasız tüm siyasi tutuklu ve hükümlüler serbest bırakılmalıdır! 

 

Yoruma kapalı