|

Eyleme Çağırıyoruz!

Libya’ya Emperyalist Müdahaleye Hayır!

Türkiye, Emperyalist Korsanlara Uşaklık Etme!

Libya’ya başlatılan emperyalist saldırıya karşı,

Libya halkının kendi kaderini tayin hakkı için,

Tunus ve Mısır devrimlerini savunmak için EYLEME!

Emperyalistler başa geçirdiği diktatörlerin; daha önce Afganistan’da Taliban’ın, Irak’ta Saddam’ın şimdi Libya’da Kaddafi’nin zulmünü bahane ederek sivil halkın üzerine bomba yağdırıyor, bu ülkelere sözde “demokrasi” ihraç ediyor.

Dün Kaddafi ile el sıkışanlar, şimdi ikiyüzlü bir biçimde Libya halkının demokratik hakları ve güvenliği için, Kaddafi’yi engellemek üzere Libya’ya operasyon başlattıklarını iddia ediyorlar. Halkların emperyalistlerin sözde yardımına ve yalancı merhametine ihtiyacı yok! Tunus’a, Mısır’a bakın, halklar kendi diktatörlerini alaşağı ediyor zaten.

Hedef sadece Libya halkı değil, emperyalistler işçilerin ve halkların mücadelesinin dünya çapındaki devrimci yükselişini engellemek için saldırıyor. Bu  müdahale, başta Tunus ve Mısır devrimleri olmak üzere son zamanlarda harekete geçen Avrupa proletaryasını boğmak için ABD emperyalizminin yanı sıra Avrupa Birliği’nin de azgın saldırısıdır.

Devrimleri ve Libya halkının kendi kaderini tayin hakkını savunmak için EYLEME!

AKP hükümeti Türkiye’yi savaşa sokuyor!

AKP hükümeti, “Libya’da istikrar ve güvenliğin yeniden tesisine yönelik uluslararası çabalara çok boyutlu katkıda bulunmak” iddiasıyla Libya’ya asker gönderilmesi kararı aldı.

AKP, Libya’ya asker gönderilmesi konusunda hükümete 1 yıllığına yetki veren tezkereyi CHP ve MHP’nin desteğiyle Meclis’ten geçirdi, ancak ABD ve AB emperyalizmlerine yaranmak için tezkereyi beklemedi, gemiler tezkere kabul edilmeden yola çıkmıştı bile. En az 950 asker Libya’ya gönderilecek. Tezkere için yapılan gizli görüşmeler 10 yıllığına devlet sırrı olarak halktan gizlenecek.

Tezkerenin iptali, gönderilen gemilerin geri çekilmesi, tüm gizli görüşmelerin açıklanması talepleriyle EYLEME!

Washington ve Brüksel’den yönetilmeye hayır!

NATO’dan çıkılsın, üsler kapatılsın!

Libya’ya karşı emperyalist saldırıya hemen son verilsin!

Yaşasın Libya halkının kendi kaderini tayin hakkı!

Yaşasın Tunus ve Mısır devrimleri!

TARİH: 26 Mart, Cumartesi

SAAT: 18:30

YER: Taksim-Galatasaray postanesi

Yoruma kapalı