|

ACİL ÇAĞRI: EYLEM KOMİTELERİ OLUŞTURMAYA!

Seçimlerden umudunu kesen Saray iç savaş provalarına yol veriyor!

Saray panik halinde. Seçim sonuçlarından umudunu kesti. Olup olmayacağı giderek meçhul hale gelen 1 Kasım seçimleri sonrasının provalarını yapmaya koyuldu. IŞİD maşalarını devreye sokarak Kürt illerinden sonra Türkiye’nin büyük illerinde de kaos ortamı yaratmaya çalışıyor. Ankara’daki “BARIŞ ve DEMOKRASİ” talep eden mitingin kana bulanmasının ve onlarca can’ın katledilmesinin nedeni bu. Sarayın Başı, bir kızını ABD’ye göndermişti, şimdi de sözde doktora yapması için bir oğlunu yurt dışına gönderdi. Neden? Çünkü seçimler sonrasında – sonuç aleyhine de çıksa –  can simidi olarak yapıştığı ve aslında Orta Doğu çapında yobazlığın, şovenizmin ve militarizmin koordinasyon merkezi olarak çalışan Sarayını her ne pahasına olursa olsun kaptırmamanın sinsi hazırlığı içinde.

Şimdi adımız gibi biliyoruz bazı aklı evveller TV kanallarına çıkıp, “Yahu, bu olayın sonuçları Erdoğan’ın işine mi gelecek ki bunları yaptırsın?” diyecekler. Her şeyden umudunu kesince tabii ki işine geliyor. Başka bir çıkış yolu yok ki. Seçimlerden tek başına iktidar olarak çıkamazsa, ancak kaos ortamının gelişip yaygınlaşması halinde iktidarını sürdürebileceğinin farkında. Bir başka deyişle, seçim sistemine de son verme uğraşında. Zaten başkanlık sistemi takıntısı buradan geliyor. Başkanlık sistemi büyük ölçüde seçim sistemine son vermenin bir aracı. Bunu gerçekleştirmek için de her koşul altında sıkıyönetim ilan edilmesi talebinde bulunan MHP gibi yandaş bir muhalefet partisine güveniyor.

Haydi, ülke çapında Eylem Komiteleri oluşturmaya!

Bu topraklarda yaşayan ve Sarayın fanatik hayranı ve taraftarı olmayan herkes bir an evvel işyerlerinde, mahallelerinde ve köylerinde Eylem Komiteleri oluşturarak halk milisleri yaratma yoluna gitmelidirler. Türkiye’nin Suriye, Irak, Libya veya bir başka Orta Doğu ülkesine benzememesinin yolu buradan geçiyor.

İşçi Kardeşliği Partisi (İKP), Sarayın bize her gün yeni bir 1 Mayıs 1977’den beterini yaşatmaya başlayan provokatif eylemlerine karşı gelişigüzel ve koordinasyonu olmayan bir direniş hattındansa, planlı, programlı ve her türlü provokasyona kapalı kitlesel bir savunma hattı oluşturulması için ilgili bütün kesimlere acilen bir araya gelme çağrısı yapar.

Saraya karşı barışı canları pahasına savunan, bu yolda katledilen tüm kardeşlerimizin mücadelesinin takipçisi olacağız, yoldaşlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun.

 

10 Ekim 2015

İşçi Kardeşliği Partisi (İKP)

Merkez Yürütme Kurulu

Yoruma kapalı