|

AKP’den Kara Para “AK”laması

AKP yüzde 2 komisyonla uyuşturucu ve fuhuş paralarını “helal” hale getiriyor. Bu yasa paraların yurda gelmesini sağlamak için yetmez!
Yüzde 20 ile bu “günahkârlara” “cennet” garantisi” sağlanmalıdır!
AKP tarafından çıkarılan ve kısa adı Varlık Barışı Yasası olan düzenleme, 21.Kasım 2008 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.
Bu yasayla yurtdışında bulunan fakat halen varolan yasalar nedeniyle yurda sokulması yasak olan kara paraların yurda girmesi serbest hale getirildi.
Bu yasayla; uyuşturucu baronları, beyaz kadın tüccarları, silah tacirleri, rüşvetçiler, banka hortumcuları, hayali ihracatçılar, organ mafyacıları gibi aklımıza gelebilecek ne kadar namussuz ve hırsız varsa hepsi affedilmiş oluyor.
Bu yasayla; yurtiçine getirecekleri paraların yüzde 2’sini vergi olarak Maliye Bakanlığı’na veren tüm namussuz ve hırsızların “AK”lanması sağlanacak.
AKP hükümeti bunu “ekonomik kriz” nedeniyle yaptığını söylüyor. Böylelikle “boşta duran paralar ekonomiye kazandırılacak”mış!
Fakat sadece bu yasanın çıkması ile yeteri kadar paranın gelip gelmeyeceği belli değildir.
AKP’ye önerilerimiz şunlardır:
1.       Yüzde 2 komisyonla para getirenler derhal AKP üyesi yapılmalıdır. Böylelikle daha fazla para kazanma şansını yakalayabilirler!
2.       Yüzde 5 komisyon verenlere gelecek belediye seçimlerinde AKP’den belediye başkanlığı garantisi verilmelidir. Nasılsa bunun fazlasını çıkarmaları işten bile değil!
3.       Yüzde 10 komisyon verenlere gelecek genel seçimlerde AKP’den milletvekilliği, yüzde 20 verenlere ise gelecek AKP hükümetinde bakanlık garantisi sağlanmalıdır.
4.       AKP hükümeti yüzde 2 komisyon verenlerin “haram” paralarını “helal” hale getirdiğine göre yüzde 20’den daha fazla komisyon verenlere gidecekleri “cehennem” yerine “cennet” garantisi sağlanmalıdır.
Böylelikle daha fazla paranın yurda girmesi sağlanır ve kriz bir “fırsata” dönüştürülmüş olur.

Yoruma kapalı