|

Birinci Kongremizi 25 Şubat’ta yaptık!

İşçi Kardeşliği Partisi birinci Büyük Kongresi’ni 25 Şubat Pazar günü Ankara Mamak’taki Genel Merkez’inde yaptı.
Kongre’nin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Zeki Kılıçaslan; sadece İKP’nin ilk elde biraraya getirdiği çeşitli mücadelelerden gelmiş işçilere bakarak bile partinin rolünün öneminin anlaşılabileceğini vurguladı, patronların politikası Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi barut fıçısı haline getirirken işçilerin kardeşliğinin daha da elzem hale geldiğini, dayatılan tüm bölünmelere karşı işçi-patron bölünmesini vurgulayarak bu oyunu bozmamız gerektiğini söyledi. Bu yolda seçimlere girme mücadelesinde partiye başarılar diledi. Ardından mali gündeme geçildi. Genel Sayman Nevzat Kulaoğlu’nun sunduğu geçmiş dönem raporu ibra edildi ve gelecek dönem bütçesi Kongre’ce onaylandı.
Ardından söz alan Genel Sekreter Engin Bodur geçmiş dönem faaliyetinin raporunu sundu. Kampanyalar, örgütlenme, gazete, politik çalışmalar, üyelikler ve öğrenci gençlik çalışmaları başlıkları altında gelecek dönemde yapılması gerekenleri de sıraladı. Bunlar arasında ilk elde seçimlere katılarak inşayı sürdürmenin geldiği vurgulandı. Katkıların ve tartışmanın ardından yapılan seçimlerde Genel Başkan, Merkez Yürütme Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu yeniden belirlendi. Zeki Kılıçaslan bir dönem daha Genel Başkan olurken, Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerine aşağıdaki isimler seçildi:
1. Abdülbari Okta
2. Engin Bodur
3. Fulya Ayata
4. Hasan San
5. İhsan Bayrı
6. Mehmet Şadi Ozansü
7. Metin Yağar
8. Muzaffer Çavuşlu
9. Nevzat Kulaoğlu
10. Nihat Can
11. Nusret Çeç
12. Rıza Ökten
13. Serkan Çavuşlu
14. Sevim Kaçmaz
MYK içinde yapılan işbölümünde Mehmet Şadi Ozansü ve Muzaffer Çavuşlu yeniden Genel Başkan Yardımcısı olurken, Nevzat Kulaoğlu Genel Sayman ve Engin Bodur Genel Sekreter görevlerinde kaldılar.
Olağan seçim tarihinden sekiz ay önce kongresini yapan İKP seçimlere katılma koşullarından önemli birini yerine getirmiş oldu. Şimdi partimizin önünde zorlu bir 41 ilde örgütlenmeyi tamamlama görevi duruyor.

Yoruma kapalı