|

Emekli derneği mi, soygun çetesi mi?

Tüm Emekliler Derneği ile Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (Türkiye Emekliler Derneği) emeklilerin maaşlarından üyelik aidatı adı altında son 3 yılda toplam 31 Milyon 481 bin 973 TL tutarında para kesmiş.
Çalışma Bakanı’nın verilen bir soru önergesi üzerine 2008 yılından bu yana emeklilerin maaşlarından Tüm Emekliler Derneği 4 Milyon 273 bin 500 TL, Türkiye Emekliler Derneği ise 27 Milyon 2.008 bin 473 TL aidat topladığını açıkladı.
Türkiye Emekliler Derneği, emeklilerin haberi olmadan imzalattıkları üyelik belgelerine dayanarak kestirdikleri para ile lüks bir “plaza” yaptırmış durumda. Banyolu, yatak odalı plazanın her katında bir yönetim kurulu üyesi oturmakta, emeklilere ise toplam 20 metrekarelik yer ayrılmış durumda.
Paralara konan diğer dernek olan Tüm Emekliler Derneği başkanını ise Başbakan Erdoğan’a emeklilere yaptığı büyük (?) zamdan sonra çiçek vermesi ile hatırlıyoruz.
Sosyal Güvenlik Kurulu bundan sonra üyelerin üyelik formu dışında ayrı bir muvafakat kâğıdı imzalanmadan aidat kesintisi yapmayacakların açıkladı. Kesilen paraların geri ödenmesi talebi karşısında Türkiye Emekliler Derneği yetkilileri paraların iade edilemeyeceğini, isteyenlerin dernekten istifa edebileceğini (!) söylemiş. Herhalde üyelerden kurtulunca paraları daha iyi kullanacaklardır?!
Bu ülkede patronların, hükümetlerin soygun düzeni yetmiyormuş gibi bir de komik miktardaki emekli maaşlarına bile göz dikmiş güya emekçi örgütleri var. Anlaşılan o ki başımızda böyle dernek ve bazı sendika yönetimleri varken başka belaya (!) ihtiyaç yok.

Yoruma kapalı