|

HER ŞEY BARIŞ İÇİN! BARIŞ MİTİNGİNE ÖNKOŞULSUZ DESTEK!

baris mitingiBarış Bloku, 9 Ağustos pazar günü başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok kentinde, AKP Geçici Hükümetinin ısrarla izlemekte olduğu savaş politikalarına karşı kitlesel barış mitingleri çağrısı yaptı. İKP olarak, bütün halkımızı bu mitinglere katılmaya ve sesini yükseltmeye davet ediyoruz.

Soruna Orta Doğu halklarının geleceği açısından baktığımızda içerde ve dışarda barış talebinin ne denli yakıcı bir önemi olduğunu görmemek mümkün değil. Şu anda barışa karşı çıkmak açıkça bölgedeki emperyalist politikalara arka çıkmak demektir. Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren politikaların arkasında doğrudan emperyalizmin olmadığını farz etmek büyük bir saflık değilse, işbirlikçiliktir. Hiç kimse unutmasın ki, Irak’ın devrik başkanı Saddam dahi, kaderi ne olursa olsun, sonuçta ABD emperyalizmi tarafından on yıl boyunca İran’a karşı savaştırılmış ve dolayısıyla 1 milyon Iraklıyla İranlı’nın ölümüne neden olmuş biriydi. Öte yandan, Körfez Savaşı’nın patlak vermesinden bu yana Irak’ta ölen insanların sayısı 2 milyonu buldu.

Türkiye’nin geleceği Irak’ın ve ve bir süredir AKP sayesinde yakından izlediğimiz Suriye’nin geleceğine benzememeli! İşte bu yüzden, AKP Geçici Hükümetine ve onun kapkaçcı Başkanlık rejimine “Dur!” demeliyiz.

Şu anda barış talebinden daha devrimci bir talep yoktur!

Neden? Çünkü bugün barış talebinin kazanması demek, AKP Geçici Hükümetinin ve onun MHP benzeri hempalarının çökmesi demektir. Savaştan başka bir çözümü önüne koyamayan bir hükümet şu ya da bu şekilde yıkılmak zorundadır. Türkiye ve Orta Doğu halklarının mutlu geleceği AKP Geçici Hükümetinin bir an evvel saf dışı bırakılmasında yatıyor. İşte bu nedenle, HER ŞEY BARIŞ İÇİN!

İşçi Kardeşliği Partisi (İKP) olarak, düzenleyicileri kim olursa olsun -ki birçoğuyla gelecek tasavvuru olarak bambaşka düşüncelere sahibiz- 9 Ağustos Barış Bloku eylemini sonuna kadar destekliyor ve başarısı için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi peşinen ilan ediyoruz.

Yoruma kapalı