|

KESK eyleme geçiyor

KESK üyeleri 28 – 29 Mayıs günü ülkenin her yerinde eylemler gerçekleştirip sendika yöneticisi ve üyelerinin gözaltına alınmasını protesto etti. Eylemler İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Niğde, Bursa gibi kentlerde yoğunlaştı.
Öte yandan KESK Danışma Meclisi de bir dizi eylem kararı aldı. Buna göre 29 Mayıs günü saat 12.30’da kurum temsilcileri ile KESK Genel Merkezinde bir basın toplantısı gerçekleştirilecek. Ardından 29 Mayıs ve 30 Mayıs günlerinde tüm illerde kitlesel alan etkinlikleri (meşaleli yürüyüş, oturma eylemi, yürüyüşler vb) gerçekleştirilecek.

“KESK ile Dayanışma Kürsüsü”

30 Mayıs 2009 Cumartesi günü Ankara’da saat: 17.00 – 20.00 arasında “KESK ile Dayanışma Kürsüsü” kurulacak.
Öte yandan, 29 Mayıs günü sendika genel merkezi yöneticileri, İzmir şube yöneticileri ve avukatların katılımı ile gözaltı sürecinin izlenmesine yönelik bir komisyon kurulacak. Gözaltına alınan sendika yöneticileri ve üyelerinin mahkemeye çıkarılacağı gün ve saatlerde İzmir Adliyesi önünde sendika genel merkez yöneticileriyle birlikte kitlesel bekleme gerçekleştirilecek.
1 Haziran günü itibariyle “KESK’e Dokunma” şiarı ile tüm illerde, büyük iş yerlerinin önünde, işyerlerindeki emekçilerin de katılımı sağlanarak basın açıklamaları yapılacak. 
20 Haziran tarihinde de Ankara’da Başbakanlığa yürüyüş yapılacak. www.kesk.org.tr

Yoruma kapalı