|

TBİP Mersin İl Örgütü Açıldı

TBİP Mersin il örgütü 24 Nisan 2010 tarihinde parti üyeleri ve sempatizanları ile Genel Başkan Zeki Kılıçaslan ve Genel Başkan Yardımcısı Şadi Ozansü’nün de katılımıyla “Bahçe Mah. Hamle Apt. Kat:2 No:2 Mersin” adresinde açıldı
TBİP Mersin il örgütü şu isimlerden oluştu; Ali Çubuk, İ.Halil Çakırlı, Haydar Günay, Erdal Doğan, Veysel Aydıncı ve Cem Polat. Mersin il başkanı Ali Çubuk, açılış konuşmasında konukları selamlayarak parti hakkında kısaca bilgi verdikten sonra genel Başkan Zeki Kılıçaslan’a sözü verdi.
Zeki Kılıçaslan konuşmasında genel siyasi durum hakkında bir değerlendirme yaptıktan sonra neden bir işçi kitle partisine ihtiyaç olduğunu açıkladı. Bu konuda kendilerinin diğer emek yanlısı partilerin rakibi olmadıklarını belirterek, mevcut durumda ne TBİP’in ne de diğer örgütlerin işçi-emekçi sınıfları temsil etme iddiasında olamayacağını söyledi. TBİP’in amacının işçi sınıfının çıkarlarını sermayeye karşı somut politikalarla gündeme getirerek en geniş anlamda siyasal bir ortaklaşmanın sağlanması için çalışmak olacağını belirterek, AKP’nin anayasa değişikliği konusunda açıklayıcı bilgiler verdi.
Genel başkan, AKP’nin gündeme getirdiği anayasa değişikliğinin tam bir aldatmaca olduğunun altını çizerek, bu değişikliklerle özelleştirmelerin ve grev yasaklarının anayasal dayanağını oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Bu değişikliklerde ne işçi ve emekçiler için ne Kürtler için ne de diğer ezilen toplum kesimleri için herhangi bir kazanım bulunmadığını belirterek, olası referandumda Akp’nin anayasasına HAYIR denmesi gerekir dedi ve TBİP Mersin il örgütüne başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.